MALLORCA ZÁŽITKY A VÝLETY

Chci si vybrat výlet
Chci rezervovat zážitek nebo výlet
Chci si vybrat zážitek

Mallorca je ostrovem mnoha tváří a možností. Svou pestrostí vybízí k tomu, abyste ji neznali jen od hotelového bazénu.

Není pouze místem, kde si užijete sluneční paprsky a tyrkysové moře. Ať už se sem vydáte v zimě nebo v létě, je tu spousta míst, které stojí za to vidět.

Přinášíme Vám několik tipů, co vidět a zažít. Nechte se inspirovat a zažijte Mallorcu již letos.

MALLORCA ZÁŽITKY

MALLORCA VÝLETY

Podívat se na mapu výletů

Parc Natural de s’Albufera

Parc Natural de s'Albufera, přírodní park na severu Mallorky. Vstup naleznete v letovisku Playa de Muro, je zdarma, stejně jako přilehlé menší parkoviště.

Cabrera

Národní park Cabrera, v překladu Kozí ostrov, je 5 km dlouhý a 7 km široký, ležící cca 18 km od letoviska Colonia de Sant Jordí. Ostrov je pokryt stromy, křovisky a rozmarýnovými keři.

Son Marroig

Son Marroig, impozantní sídlo středověkého původu ve tvaru písmena L. Tyčí se vysoko nad pobřežím a byl oblíbenou rezidencí bohatého habsburského arcivévody Ludwiga Salvatora Toskánského.

Sa Dragonera

Sa Dragonera nebo-li Dračí ostrov je přírodní rezervací poblíž jihozápadního letoviska Sant Elm. Na malém člunu se sem dostanete z přístavů Sant Elm a Port d´Andratx okolo 15 Euro na osobu tam a zpět.

Vidrios de Arte Gordiola

Vidrios de Arte Gordiola, nejstarší mallorská sklárna, která funguje již od roku 1719. Rodina Gordiolů po téměř tři století vyrábí jedinečné kusy skla, kde každý výrobek je zcela orginální.

Salinas d´Es Trenc

Salinas d´Es Trenc, to jsou bílé kopce soli a domov mnoha druhů ptáků. Po celá staletí formovala příroda spolu s lidstvem jih Mallorky a dnes je tato krajina vzácným příkladem toho, jak lidská činnost může generovat cenné ekosystémy.

Pollentia

Pollentia je hlavní archeologické naleziště z dob, kdy roku 123 před Kristem dobyli Římané ostrov Mallorca. Zhruba o 50 let později vznikla Pollentia, tehdejší hlavní město ostrova.

Capdepera

Hlavní turistická oblast severovýchodu ostrova. Ideální místo pro surfaře, potápěče, golfisty. Pláže z kvalitního písku, čisté moře, velká rozmanitost – kombinace klidných i divokých vod moře.

Chci si rezervovat výlet nebo zážitek

Předpokládaný datum výletu

Vaše jméno

Váš email (povinné)

Místo výletu (Jaký výlet jste vybrali?)

Vaše tel. číslo

Vaše zpráva (napište Vaše přání – pokud jste nenašli výlet, který jste hledali, napište nám)