MALLORCA VÝLETY

Mallorca je ostrovem mnoha tváří a možností. Svou pestrostí vybízí k tomu, abyste ji neznali jen od hotelového bazénu.

Není pouze místem, kde si užijete sluneční paprsky a tyrkysové moře. Ať už se sem vydáte v zimě nebo v létě, je tu spousta míst, které stojí za to vidět.

Přinášíme Vám několik tipů, co vidět a zažít. Nechte se inspirovat a zažijte Mallorcu již letos.

Parc Natural de s’Albufera

Parc Natural de s'Albufera, přírodní park na severu Mallorky. Vstup naleznete v letovisku Playa de Muro, je zdarma, stejně jako přilehlé menší parkoviště.

Cabrera

Národní park Cabrera, v překladu Kozí ostrov, je 5 km dlouhý a 7 km široký, ležící cca 18 km od letoviska Colonia de Sant Jordí. Ostrov je pokryt stromy, křovisky a rozmarýnovými keři.

Son Marroig

Son Marroig, impozantní sídlo středověkého původu ve tvaru písmena L. Tyčí se vysoko nad pobřežím a byl oblíbenou rezidencí bohatého habsburského arcivévody Ludwiga Salvatora Toskánského.

Sa Dragonera

Sa Dragonera nebo-li Dračí ostrov je přírodní rezervací poblíž jihozápadního letoviska Sant Elm. Na malém člunu se sem dostanete z přístavů Sant Elm a Port d´Andratx okolo 15 Euro na osobu tam a zpět.

Vidrios de Arte Gordiola

Vidrios de Arte Gordiola, nejstarší mallorská sklárna, která funguje již od roku 1719. Rodina Gordiolů po téměř tři století vyrábí jedinečné kusy skla, kde každý výrobek je zcela orginální.

Salinas d´Es Trenc

Salinas d´Es Trenc, to jsou bílé kopce soli a domov mnoha druhů ptáků. Po celá staletí formovala příroda spolu s lidstvem jih Mallorky a dnes je tato krajina vzácným příkladem toho, jak lidská činnost může generovat cenné ekosystémy.

Pollentia

Pollentia je hlavní archeologické naleziště z dob, kdy roku 123 před Kristem dobyli Římané ostrov Mallorca. Zhruba o 50 let později vznikla Pollentia, tehdejší hlavní město ostrova.

Capdepera

Hlavní turistická oblast severovýchodu ostrova. Ideální místo pro surfaře, potápěče, golfisty. Pláže z kvalitního písku, čisté moře, velká rozmanitost – kombinace klidných i divokých vod moře.

Parc Natural Mondragó

Chráněná přírodní oblast Parc Natural Mondragó na jihovýchodě ostrova. Součástí parku jsou i jedny z nejkrásnějších pláží ostrova, Cala Mondragó a Cala S´Amarador. Bílý písek, krásně průzračné moře, obklopené nedotčenou přírodou, piniemi, zemědělskou půdou, mokřinami, divokými orchidejemi či vodním ptactvem (objevuje se tu často i chráněný orel mořský).

Sóller

Sóller je krásné údolní městečko západního pobřeží ostrova, známé například historickým vlakem, citrusovníky nebo architektonickými skvosty. Dřevěný vláček na úzkokolejce nebo-li tren de Sóller, jezdí až do Palmy.

Sa Calobra a Torrent de Pareis

Sa Calobra, jedno z nejkrásnějších míst Mallorky, malá vesnička na severozápadě ostrova.Obklopena horami s nádhernou zátokou, skryté pláže a neuvěřitelné soutěsky. Kvůli úžasným scenériím sem jezdí celoročně mnoho turistů.

Valldemossa

Valldemossa je jedna z nejkrásnějších vesnic Mallorky, v horách západního pobřeží, doporučujeme spojit třeba s návštěvou Sólleru. 2000 obyvatel, malé městečko, s úzkými uličkami, postavenými z bílého kamene.

Palacio de Almudaina

Palacio de Almudaina, palác, oficiální letní sídlo španělského krále. Stojí naproti Catedral de Palma. Když římský konzul Quintus Cecilius Metelus zakládal město Palma v roce 123 před naším letopočtem, dělo se tak přímo v těchto místech.

Alcúdia

Alcúdia má něco málo přes 20 tisíc obyvatel, včetně Port d´Alcúdia, kde jsou soustředěna téměř všechna turistická ubytovací zařízení. Historické centrum kompletně obehnané hradbami, název z arabského slova al kudia čili pahorek. Směs antické a arabské kultury, město v historii častým terčem pirátů.

Market v Sineu

Tradiční a oblíbený trh v Sineu probíhá již od 14. století. Sineu je malebné městečko ve vnitrozemí, v samotném středu celé Mallorky. Historie sahá až do římských dob, kdy se ještě městečko nazývalo Sinium, během maurské okupace pak pod jménem Yinyau.