Capdepera

Hlavní turistická oblast severovýchodu ostrova.

Ideální místo pro surfaře, potápěče, golfisty.

Pláže z kvalitního písku, čisté moře, velká rozmanitost – kombinace klidných i divokých vod moře.

Castell de Capdepera, největší hrad na ostrově, duny na Cala Mesquida.

Sa Font de Sa Cala – sladkovodní pramen, ústící do moře.

V létě se tu koná pravidelný mezinárodní maraton v surfingu, od Cala Rajady až po Menorcu.

Capdepera čítá zhruba 11 400 obyvatel, včetně pěti dalších místních letovisek jako Cala Ra(t)jada, Cala Mesquida, Cañamel a Font de Sa Cala.

Cesta z letiště trvá autem asi hodinu a pět minut a urazíte cca 77 km.

Místní autobusová linka 400

Oficiální stránka Capdepery zde

MAJÁK

Vysoký 18 metrů, nadmořská výška 76 metrů.

Bílá okrouhlá věž, tmavé rohy a červená střecha.

Byl postaven na Cape Point, nejvýchodnějším místě Mallorky, na útesu vysokém 58 metrů, kde se podle historiků vyskytoval Jaume I. Dobyvatel v roce 1231, čekajíc na návrat vyslanců o potvrzení kapitulace muslimů.

Emilio Pou, stavební inženýr kanálů a přístavů navrhnul tento maják, ze kterého blikalo každé dvě vteřiny červené světlo, jenže mělo dosah viditelnosti až 18 mil, po změně technologií má nyní dosah 16 mil a bliká co dvě minuty.

Dnes je maják důležitý pro navigaci, protože spolu s majákem Artrutx na ostrově Menorca, slouží k definování kanálu mezi oběma ostrovy (vzdálenost mezi majáky je 36 kilometrů).

Je jedním ze čtyř majáků, které jsou na Mallorce stále obývány, v těsné blízkosti je to Punta Avançada (Pollença), Cap Gros (Sóller) a Punta de ses Crestes (Portocolom).

Necelý kilometr od majáku doporučujeme shlédnout Torre Esbucada – obranná věž vysoká 95 metrů, vznikla cca v 17.stolení a zničena byla v roce 1808, často čelila pirátským útokům.