Vítejte u nás | namallorce.cz
Portocolom

Rybářský přístav východního pobřeží ostrova Mallorca.Základní charakteristika

Porto Colom je rybářský přístav východního pobřeží ostrova Mallorca. Můžete se setkat i s názvem Porto Colom. Místo je vhodné především pro jachting, potápění, rybolov, vodní lyžování, tenis, golf či cyklistiku. Lokaci ocení také milivníci klidu. Díky rybolovu a rybářům se zde prodávají čerstvé úlovky rovnou z lodi překupníkům, jenž je dále rozváží do místních restaurací, obchodů či trhů (především se jedná o krevety, ryby nebo chobotnice). Další informace o oblasti naleznete na webové stránce www.portocolom.com

Pláže v Porto Colom

Cala d’en Marçal, Es Bavo, Playa de s´Algar, Playa de s´Arenal. Převážně se jedná o písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Moře je čisté a přímo vybízí k letním radovánkám. Jsou zde četné zátoky, nejdelší je Cala d’en Marçal, která nabízí i mnoho služeb, ostatní jsou těžko přístupné. 

Váůety a zajímavosti

Nachází se zde maják z roku 1860, který je vysoký 42 metrů. Dříve sloužil místní přístav pro přepravu vína z ostrova na pevninu, dnes už tomu tak není, protože se většina produkce spotřebuje přímo na ostrově.

Cestování do a kolem Porto Colomu

Cesta z letiště v Palma de Mallorca, které je vzdáleno cca 60 km, trvá přibližně 50 minut jízdy autem.

pencilTato webová stránka používá Cookies

Prohlížením obsahu těchto stránek a využíváním produktů a služeb na těchto stránkách souhlasíte s použitím Cookies. Další informace naleznete v sekci Ochrana soukromí.