Popis projektu

Vydejte se s námi na výlet s českým nebo slovenským průvodcem.

BUDEME SE NA VÁS TĚŠIT OPĚT NA JAŘE 2023

Okruh ostrovem

Tento celodenní výlet nabízí jedinečnou možnost shlédnout ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ostrova Mallorca. Cestovat budeme autobusem, vlakem i lodí. Nejprve se známým historickým vlakem ,,Oranžový expres” přepravíme do historického města Sóller, které se nachází v rozlehlém údolí, tvořeným horským masivem Sierra de Tramuntana. Celá oblast je zde provoněna pomeranči a olivami, které se tu hojně pěstují. Po projížďce vláčkem následuje přesun historickou tramvají do nedalekého přístavu Port d´Sóller. Odtud budeme pokračovat přibližně hodinovou plavbou do zátoky Sa Calobra. Průzračné azurové moře a malé pláže jsou zde lemované vysokými útesy porostlými bujnou vegetací. Po pauze na oběd (není v ceně výletu), případně na koupání, na nás bude čekat autobus, který nás proveze nejznámějšími serpentýnami pohoří Sierra de Tramuntana. Patří na Mallorce mezi nejžádanější výlety v češtině.

(zahrnuje dopravu + průvodce + loď + vlak + tramvaj)

V případě, že Vám nevadí angličtina a chcete ušetřit, můžete objednávat online ZDE

Výlety v češtině dostupné pro letoviska: 

A) Jižní Mallorca (pondělí, středa a sobota):

Portals Nous, Illetas, Cala Mayor, Palma, Can Pastilla, Playa de Palma, Arenal, Sant Elm, Camp de Mar, Paguera, Santa Ponca, Cala Viñas, Magaluf a Palmanova: 86€ dospělí; 43€ (dítě 3-12 let)

B) Severní Mallorca (pondělí a středa):

Can Picafort, Playa de Muro, Port d´Alcúdia, Port d´Pollenca, Cala San Vicente: 91€ dospělí; 45,5€ (dítě 3-12 let)

C) Východní Mallorca (středa a sobota):

Cala Ratjada, Cala Mesquida, Font de sa Cala, Costa de Los Pinos, Canyamel, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma, S´Illot, Porto Cristo, Cala Mandía, Cala Barca, Porto Petro, Cala d´Or, Porto Colom, Calas de Mallorca: 91€ dospělí; 45,5€ (dítě 3-12 let)

Alcúdia – Formentor

Zájezd na Formentor je celodenní. Připravte se na den plný zážitků a určitě si nezapomeňte plavky a

osušky. Tento výlet začne návštěvou tradičního trhu v bývalém královském městečku Alcúdia. V tomto městečku obklopeném hradbami si můžete vychutnat atmosféru pravého mallorského trhu. Odtud pojedeme do přístavu Port Pollenca kde se nalodíme na výletní loď která nás doveze na pláž Formentor, která je považována za jednu z vůbec nejpřírodnějších pláží a je obklopena piniemi. Na této pláži budete mít volný čas na koupání.

Dále budete stoupat serpentinami až na nejfotografovanější místo ostrova – Es Colomer, odtud si budete moci vychutnat krásný výhled z útesu vysokého 232 metrů nad mořem.

První cena je za dospělého, druhá za dítě 3-12 let, děti do 2 let zdarma, sleva pro důchodce není

Dostupné pro: 

Portals Nous, Illetas, Cala Mayor, Palma, Can Pastilla, Playa de Palma, Arenal, Sant Elm, Camp de Mar, Paguera, Santa Ponca, Cala Viñas, Magaluf a Palmanova: úterý 49€/ děti 24,5€

Can Picafort, Playa de Muro, Port d´Alcúdia, Port d´Pollenca, Cala San Vicente: úterý 49€/děti 24,5€ (v severní části navíc degustace lokálních produktů a volný čas v Port d´Pollenca)

Cala Ratjada, Cala Mesquida, Font de sa Cala, Costa de Los Pinos, Canyamel, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma, S´Illot, Porto Cristo, Cala Mandía, Cala Barca, Porto Petro, Cala d´Or, Porto Colom, Calas de Mallorca: úterý  55€/děti 27,5€

(zahrnuje dopravu+průvodce+loď+trh v Alcúdii)

Palma de Mallorca a Valldemossa (východ a sever)

Na tomto výletě budete mít jedinečnou možnost poznat krásy hlavního města Mallorky a také jednu z nejkrásnějších vesnic na ostrově. Autobusem pojedeme na panoramatickou zastávku hradu Bellver, odkud budeme mít pohled na město i přístav Palma. Poté navštívíme monumentální katedrálu La Seu (vstup je zahrnutý v ceně zájezdu), budete mít volný čas na procházku uličkami starého města. Obdivovat budeme okouzlující prostory i podmanivou hru světel, kterou vytvářejí paprsky slunce procházející rozetou nad
oltářem. Prohlédneme si dílo Antonia Gaudího a kapli Miguela Barceló. Volný čas využijeme na procházku působivými uličkami starého města.

Odpoledne sedneme na autobus a pojedeme do horské vesničky Valldemossa, která okouzlí své návštěvníky kamennými domky, půvabnými náměstíčky, křivolakými uličkami či květinovou výzdobou. Ochutnáme místní likéry a ve volném čase můžete třeba posedět v kavárně a ochutnat typická mallorská pečiva.

Délka výletu cca 8 hodin. Vezměte si s sebou pohodlnou obuv. POZOR! Při vstupu do katedrály není akceptováno průsvitné oblečení a je nutné mít zakrytá ramena.

První cena je za dospělého, druhá za dítě 3-12 let, děti do 2 let zdarma, sleva pro důchodce není

Dostupné pro: 

Can Picafort, Playa de Muro, Port d´Alcúdia, Port d´Pollenca, Cala San Vicente: Pátek 52€/26€

Cala Ratjada, Cala Mesquida, Font de sa Cala, Costa de Los Pinos, Canyamel, Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma, S´Illot, Porto Cristo, Cala Mandía, Cala Barca, Porto Petro, Cala d´Or, Porto Colom, Calas de Mallorca: Pátek 52€/26€

(zahrnuje dopravu+průvodce+vstupné do Katedrály)

  • katedrala Palma
  • káva, ensaimada