Mallorca

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů čítá okolo 1,15 miliónů obyvatel.

Hlavním městem je Palma de Mallorca s mezinárodním letištěm, které v létě patří k nejvytíženějším v celé Evropě. Okolo 2,5 hodin letu trvá cesta z Prahy, Bratislavy nebo Lipska či Drážďan.

Mallorku ročně navštíví kolem 12-ti miliónů turistů, především z Německa a Velké Británie.

Mallorca je dlouhá léta negativně vnímána pro svůj bujarý život, nepřerušený pás hotelů a betonových staveb. Není to však pravda!

Dlouhé pásy hotelů naleznete pouze na jihu v oblastech El Arenal/Playa de Palma a Palmanova/Magaluf. Jinak je k překvapení mnoha turistů Mallorca nádherným místem pro život i dovolenou. Nekonečná pestrost a rozmanitost činí Mallorku naopak jedinečnou a ti kdo jí znají a poznali její krásu, ti se sem každým rokem vrací a to nejen v létě, ale po celých 12 měsíců v roce.

Kromě nádherných pláží, slunce, španělských rytmů a bezstarostné nálady Mallorka nabízí mnoho přírodních krás, bohatou faunu a flóru, zajímavou gastronomii a chuťově zajímavá vína. Nesmíme také opomenout bohatou historii, na níž se podíleli například Řekové, Římané či Arabové.

Mallorca je vhodná pro Vaší pohodovou dovolenou, milovníky historie, gastronomie, vodních sportů, agroturistiky a mnohé další.