Vítejte u nás | namallorce.cz
Cala dor

Známé letovisko jihovýchodní části ostrova Mallorca. Základní charakteristika

Letovisko jihovýchodní části ostrova, které v překladu znamená „zlatá zátoka“. Lokalita vhodná pro rodiny s dětmi, jelikož moře je zde naprosto klidné, připomínající jezero. Typické jsou nízké a bílé stavby, které můžete shledávat na Ibize (mix španělského a maurského stylu). Přibližně 3 823 obyvatel. Převládají zde turisté z Francie, Itálie a Německa. Jedná se o mezinárodní jachtařský přístav. 

Pláže a hotely

Velké množství malých pláží, které se ukrývají v několika drobných zátokách, obklopených skalisky (Cala Serena, Cala Ferrera, Cala Esmeralda, Cala Gran, Cala d´Or, Es Forti, Cala Llonga, Cala Egos). 

Zajímavosti a výlety

Přírodní park a pláž Cala Mondragó. Cuevas del Drach, nebo-li dračí jeskyně, vzdáleny cca 25 km. Přírodní přístav Porto Cristo (27 km). Poblíž se nachází safari ZOO Sa Coma, cca 32 km od Cala d´Or. Mezi Porto Cristo a Porto Colom se nachází tropický park Jumaica Tropical Park. 

Cestování do a kolem Cala d´Or

Cesta autem z letiště cca 50 minut a 60 km. Všechny místní části spojuje turistický vláček. Doporučuji navštívit jednu z nejkrásnějších pláží ostrova a přírodní park Cala Mondragó, buď autobusem č. 507 (od 1.4. do 31.10.) nebo místním taxi za cenu cca 10 Euro. 

pencilTato webová stránka používá Cookies

Prohlížením obsahu těchto stránek a využíváním produktů a služeb na těchto stránkách souhlasíte s použitím Cookies. Další informace naleznete v sekci Ochrana soukromí.