Letenky na Mallorcu

Většina českých klientů hledá letenky na Mallorcu s odletem z Prahy, Ostravy či Brna. Letenky však bývají nejdražší, zpravidla za ně klient utratí mezi 5-10 tisíci Kč (za zpáteční letenku). V České republice drží na lety na Mallorcu monopol ČSA/Smartwings/Travel Service, který navíc od roku 2019 vyjmul z ceny přepravy odbavená zavazadla do nákladního prostoru. Ceny za letenky se tak trochu snížily, ale příplatek za klasický velký kufr je okolo 1600 Kč, dávejte si na to pozor během Vaší objednávky. Rok 2019 byl premiérový také v tom, že na linku Praha – Palma de Mallorca pronikl i irský dopravce Ryanair, ovšem počet letů je poměrně omezený. Pro slovenské klienty je nejdostupnější Bratislava, letenky jsou i za poloviční cenu oproti Praze (ale pouze mimo hlavní sezónu). Obstarává je společnost Ryanair.

Nejlevnější způsoby, jak se na Mallorcu dostat, jsou lety z Vídně, Mnichova či Berlína. Mimo sezónu jsou často akce do 40 euro na zpáteční let s kabinovým zavazadlem. Velmi dobré ceny jsou i z pohraničí – Lipsko, Drážďany (zpravidla kolem 100 euro s kabinovým zavazadlem). Letenky na Mallorcu pořídite i z rakouského Lince či německého Norimberka. Během výběru odletového místa berte v potaz nejen vzdálenost, ale také cenu zavazadel a parkování v okolí letiště, rozdíly mohou být opravdu velké! Pokud se chystáte kamkoliv, rádi Vám pomůžeme najít nejlevnější ceny letenek.

Zřídka kdy se stává, aby byl jakýkoliv Váš let, ať už na Mallorcu či někam jinam, zpožděn o více jak 3 hodiny. Pokud se však i přesto stane takový případ, neváhejte nás kontaktovat a pokusíme se pro Vás zprostředkovaně vyjednat odškodné bez nákladů a rizika. Více informací o této službě naleznete na našem webu ZDE