Jaro na Mallorce – 10 tipů!

Ladovská zima za okny je a srdce jímá bílá nostalgie… Populární píseň Jarka Nohavici zněla jistě mnohým z Vás v uších během celého ledna 2019. Pro ty co už mají zimy dost a vyhlížejí netrpělivě jaro a léto máme tip, jak utéct ze zimy do příjemných teplot, něco vidět, zažít, zrelaxovat se a mít do konce života nezapomenutelné zážitky.

Tady je 10 tipů pro jarní zážitky na Mallorce:

  • Výlet historickým dřevěným vlakem z Palmy do Sólleru. Skvělý zážitek a opravdová romantika. Nádherná krajina, růžové moře mandlových květů, citrusy a jedinečný mix horského a mořského vzduchu. Sóller je vstupní branou mnoha turistických tras, ale také místem, kde můžete vidět několik architektonických skvostů, nádražn. Ptáte se jaké? Halu Salo Miró, kde na Vás čekají kresby a litografie Joana Miró. Museum Balear de Ciéncies Naturales y Jardí Botánic – sbírku rostlin, zkamenělin, bylin.
  • Jarní Mallorca a cyklistika, to už je mnohaleté spojení, které funguje. Každý, kdo miluje jízdu na kole, neměl by si tuhle možnost nechat ujít. Nekonečné horské cesty, ale také mnoho cest podél pobřeží, široká síť služeb a hotelů dělá Mallorcu ideálním místem pro nadšence kol.
  • Dračí jeskyně – Cuevas del Drach jsou 4 velké vzájemně propojené jeskyně (Černá jeskyně, Bílá jeskyně, Francouzská jeskyně a jeskyně Luis Salvador) poblíž letoviska Porto Cristo. Jedná se o více jak 2 km dlouhý podzemní komplex. Nabízí rovněž Velké (Martelovo) jezero, 170 metrů dlouhé a 25 metrů hluboké, díky čemuž se řadí mezi největší svého druhu na světě. Návštěva jeskyní končí krátkým koncertem klasické hudby v podání 4 hudebníků na lodi.
  • Pěší turistika – po celé západní části ostrova se táhne pohoří Serra de Tramuntana s nejvyšším vrcholem Puig Major, který leží ve výšce 1 445 m.n.m. Nabízí několik zajímavých turistických tras. Během poznávání krajiny nezapomeňte navštívit horské vesničky jako Deiá, Valldemossa, Sóller, Fornalutx či Lluc.
  • Vinná turistika – Mallorka je rájem vinařů, poznejte jedinečné chutě a vůně v několik vinařstvích včetně českého průvodce a odvozu. Tento typ turistiky je na velkém vzestupu, sice si malinko připlatíte, ale ochutnat místní vína opravdu vřele doporučujeme.
  • Půjčit si vůz přímo na letišti a poznávat celý ostrov. Není nic jednoduššího než si u nás domluvit půjčení vozu a projet křížem krážem celý ostrov. Hledáte-li relax, únik z velkých měst a davů, pohoří Serra de Tramuntana je pro Vás jako stvořená. Projet se dá za jeden celý den od jihu na sever či naopak. Nezapomeňte si fotoaparáty, ale také nutnou dávku obezřetnosti. Místa jako Es Colomer, Cap de Formentor či Valldemossa jsou plná kapsářů. Mějte své cennosti dobře uschované, nenechávejte je v autech a pozor na batohy! Kromě hor nabízí ostrov i přírodní parky jako S´Albufera nebo Cala Mondragó, pláže dlouhé, skryté, písčité i kamenité.
  • Palma de Mallorca – hlavní město ostrova má příjemné centrum, kde si zajdete na kávu s ensaimadou, místní kuchyni, ale také máte možnost uvidět sídlo španělského krále, katedrálu La Seu, Arabské lázně. Muzeum moderního a současného umění Es Baluard. Nadaci Juana Marche, Nadaci Pilar a Joan Miró
  • Wellness pobyty – ráno pozorování východu slunce, poté bohatá snídaně, zapůjčení kola, dopolední projížďka, k obědu ochutnávka mallorské kuchyně, odpolední wellness procedury, masáž, láhev vína a romantická večeře. I takový může být Váš den, přáním a představivosti se meze nekladou.
  • Agroturistika – vyznavači jógy, vrcholoví manažeři, milovníci klidu a domácích produktů, ti všichni s oblibou poznávají výhody agroturistiky. Ubytování v moderním statku – tzv. fince je skvělým balzámem na duši. Během pobytu můžete ochutnávat například domácí citrusy, fíky, olivový olej, víno, relaxovat u bazénu a užívat si nekonečné ticho a pohodu.
  • Sklárny Gordiola – Vidrios de Arte Gordiola, nejstarší mallorská sklárna, která funguje již od roku 1719. Rodina Gordiolů po téměř tři století vyrábí jedinečné kusy skla, kde každý výrobek je zcela originální. Poznejte zvláštní kouzlo ručně foukaného skla na místě, kde umělecká tradice je tou nejcennější hodnotou. Sledujte mistry svého řemesla při práci a pak si zajděte do sklářského muzea.