Mallorca nabízí poměrně dobrou dopravní dostupnost všech hlavních letovisek.

Platí to především pro období od května do října, poté je to podstatně horší. Doprava na Mallorce nabízí několik variant, podívejte se na ty nejžádanější:

Pozemní doprava

🚌 Autobus – hromadnou dopravu zajišťuje společnost TIB, jízdenky lze kupovat přímo u řidiče nebo v automatech. Hlavní autobusové nádraží v Palma de Mallorca se nachází na stejném místě, jako je vlakové nádraží, tedy pod parkem naproti náměstí Placa d´Espanya. Nazývá se Estació Intermodal. Mallorca se pyšní hustou autobusovou sítí, která spojuje hlavní město se všemi možnými kouty ostrova.

🚌 Shuttle – ideální a většinou i nejlevnější přeprava z letiště do letoviska a zpět. Jedná se o sdílený minibus, který jezdí každou chvíli od příletové haly letiště Palma de Mallorca do různých částí ostrova. Shuttle Vás doveze až k hotelu a to samé i při cestě zpět, více informací a cenách služby na našem webu: https://www.namallorce.cz/preprava-na-letiste/.

🚉 Vlak – na Mallorce můžete využít 2 hlavní tratě, první vede z Palma de Mallorca (podzemní nádraží na Placa d´Espanya) do Sa Pobla a Manacoru, druhá vede rovněž z hlavního města (Placa d´Espanya) do Sólleru, kam jezdí historický vlak zvaný Červený blesk.

🚗 Pronájem auta – vhodný především pro ty, co plánují Mallorku poznávat. Ostrov disponuje velmi bohatou nabídkou půjčoven aut, ale většina z nich požaduje kreditní kartu nebo vysoký depozit. Druhou skupinou jsou na první pohled velmi levné půjčovny, ale při vrácení auta Vás mohou potkat nemilé dodatečné výdaje. Pokud si budete chtít zapůjčit automobil, raději nás kontaktujte a najdeme to nejlepší řešení nebo si přečtěte více na našem webu: https://www.namallorce.cz/auta

🚕 Taxi – na ostrově naleznete širokou síť taxislužeb. Všechny taxi mají taxametr a označenou cenu za kilometr a nástupní poplatek. Příplatek čekejte za cestu na letiště či noční jízdy.

Vodní doprava

🚢 Loď – během hlavní turistické sezóny funguje lodní přeprava na východním (Porto Cristo, Cala Millor, Cala Ratjada) a severním (Port d´Alcúdia, Cap Formentor) pobřeží Mallorky. V letních měsících pak můžete využít plavby na ostrůvky Sa Dragonera a Cabrera.

Tip na skvělý výlet

Doporučujeme zapůjčení automobilu v jedné z našich partnerských půjčoven – více informací ZDE a navštivte magické místo Santuari de Sant Salvador, popis výletu a fotografie na našem blogu ZDE