Vítejte na našem cestovatelském blogu

  • Calo des monjo

Caló des Monjo – skrytá pláž

1 září, 2019|0 komentářů

Nachází se tři kilometry od letoviska Paguera (Peguera). Tento pobřežní úsek je přirozenou hranicí mezi obcemi Calvià a Andratx. Ve volném překladu ze španělštiny znamená Caló des Monjo„jeskyně mnicha“.

Cala Na Clara – skrytá pláž

31 srpna, 2019|1 komentář

Cala Na Clara je písečno – kamenitá zátoka nedaleko obce Betlem, šest kilometrů od Colònia de Sant Pere. Pláž je asi 100 metrů dlouhá a 10 metrů široká. Je to velmi klidné místo s úžasným výhledem, zejména při západu slunce.

Doprava na Mallorce

31 srpna, 2019|0 komentářů

Mallorca nabízí poměrně dobrou dopravní dostupnost všech hlavních letovisek. Platí to především pro období od května do října, poté je to podstatně horší. Doprava na Mallorce nabízí několik variant, podívejte se na ty nejžádanější.

  • Miquel Oliver

2. díl – Mallorská vína – Miquel Oliver

5 března, 2019|0 komentářů

Cala Na Clara je písečno – kamenitá zátoka nedaleko obce Betlem, šest kilometrů od Colònia de Sant Pere. Pláž je asi 100 metrů dlouhá a 10 metrů široká. Je to velmi klidné místo s úžasným výhledem, zejména při západu slunce.

Jaro na Mallorce – 10 tipů!

3 února, 2019|0 komentářů

Ladovská zima za okny je a srdce jímá bílá nostalgie… Populární píseň Jarka Nohavici zněla jistě mnohým z Vás v uších během celého ledna 2019. Pro ty co už mají zimy dost a vyhlížejí netrpělivě jaro a léto máme tip, jak utéct ze zimy do příjemných teplot, něco vidět, zažít, zrelaxovat se a mít do konce života nezapomenutelné zážitky.

Malé letovisko Puerto Portals

22 října, 2018|0 komentářů

Puerto Portals je malé letovisko v jihozápadní části Mallorky, poblíž známější Palmanovy. Je to jedno z míst, které byste měli vidět. Každý rok tu zavítá mnoho celosvětově známých tváří jako například Brad Pitt, Jim Carrey, Paris Hilton, Bill Gates, Jameson Button a tak dále.

Trhy na Mallorce

17 října, 2018|0 komentářů

Téměř každé město či vesnice na Mallorce má svůj týdenní trh. Trhy jsou tu velice populární a na některých můžete opravdu krásně vidět a zažít jedinečnou místní kulturu. Bohatý výběr domácích produktů od ovoce, zeleniny, sýrů, masných výrobků přes víno, olivový olej, sůl až po ručně vyráběné šperky, umělecká řemesla a oblečení či kožené výrobky.

10 tipů pro krásný mallorský podzim

15 října, 2018|0 komentářů

Mallorca je synonymem pro léto, krásné písčité pláže a nekonečné slunce. Ale málokdo ví, že dnes nabízí svým návštěvníkům možnosti po celý rok. Čtěte dále - přinášíme Vám několik tipů, co dělat na podzim, na našem nádherném ostrově.

Santuari de Sant Salvador

15 září, 2018|2komentářů

Píše mi klientka, jestli jí pomůžu zkontrolovat itinerář a zda má něco vypustit a něco jiného zařadit. Palma, Valldemossa, Sóller, Es Colomer, Cap de Formentor, Dračí jeskyně, Marineland atd. Trošku se mi z toho ježí chlupy na rukou, je konec června a před sebou vidinu řady stojících aut, fotografů, „selfíčkařů“.

1. díl – Mallorská vína – José L. Ferrer

9 září, 2018|1 komentář

Mallorca, to není jen více jak 300 slunečních dní v roce, nádherné pláže, ale také citrusy, olivy, mandle a především víno. Asi jste o něm nikdy neslyšeli a popravdě, pokud jste ani dodnes Mallorcu nenavštívili, tak se není čemu divit.