10 tipů pro krásný mallorský podzim

Mallorca je synonymem pro léto, krásné písčité pláže a nekonečné slunce. Ale málokdo ví, že dnes nabízí svým návštěvníkům možnosti po celý rok.

Níže Vám dáme několik tipů, co dělat právě teď na podzim, na našem nádherném ostrově.

1) Pěší turistika – po celé západní části ostrova se táhne pohoří Serra de Tramuntana s nejvyšším vrcholem Puig Major, který leží ve srovnatelné nadmořské výšce, jako třeba moravský vrchol Praděd. Značené cesty, nádherná panoramata a skvělé zážitky. V případě potřeby je také možno využít českého průvodce.

2) Agroturistika – vyznavači jógy, vrcholoví manažeři, milovníci klidu a domácích produktů, ti všichni s oblibou poznávají výhody agroturistiky. Ubytování v moderním statku – tzv. fince je skvělým balzámem na duši. Během pobytu můžete ochutnávat například domácí citrusy, fíky, olivový olej, víno, relaxovat u bazénu a užívat si nekonečné ticho a pohodu.

3) Cyklistika – Mallorca je rájem pro cyklisty, ne nadarmo sem jezdí i profesionální stáje. Skvělé zázemí, mnoho tras a ideální počasí, nejen proto sem každoročně vyjíždí tisícovky cyklistů a triatlonistů.

4) Výlety lodí – podzim je také vhodný pro plavby lodí okolo ostrova, poznejte například přilehlé ostrůvky Cabrera, Sa Dragonera za zvuku mořských vln a skvělého jídla.

5) Poznání mallorské kuchyně a lokálních produktů – na podzim můžete ochutnat mnoho lokálních potravin, jako jsou citrusy, olivy, piniové oříšky, mandle, houby, atd. Tradiční mallorská kuchyně je velice specifická, ovlivněna mnoha kulturami.

6) Putování za vínem – Mallorka je rájem vinařů, poznejte jedinečné chutě a vůně v několik vinařstvích včetně českého průvodce a odvozu.

7) Golf – co se týče počtu golfových hřišť vzhledem k velikosti ostrova, je Mallorka naprostou jedničkou v celé Evropě. 23 vysoce kvalitních golfových hřišť, doprovodný servis na vysoké úrovni, 300 slunečních dní v roce, to vše dělá náš ostrov oblíbenou destinací golfových nadšenců.

8) Návštěva muzeí – pro ty, co mají rádi muzea a umělecké galerie, je Mallorka jako stvořená. Pamatujte jen na to, že většina zařízení je v pondělí zavřená. A co bychom doporučili určitě navštívit? Muzeum moderního a současného umění Es Baluard v Palmě. Královský palác La Almudaina. Nadaci Juana Marche, Nadaci Pilar a Joan Miró. Mimo Palmu sochařský park a nadace Yannick & Ben Jakober v Alcúdii. Umělecké centrum moderního umění v Andratx zvané CCA Andratx. Nesmíme také zapomenout na Chopinovo muzeum ve Valldemosse či muzeum (dům) známého anglického spisovatele Roberta Gravese v horské vesničce Deiá. Pokud se dostanete do hor a my věříme, že ano, tak se nezapomeňte zastavit také v Sólleru, kde se nalézá muzeum současného moderního umění.

9) Adrenalinové zážitky – díky drsnému pobřeží, bohatým jeskynním systémům je Mallorka skutečným rájem pro milovníky adrenalinu a vzrušení. Od lezení a slaňování tramuntanských skal po objevování jeskynní, ať už těch na pevnině či v moři.

10) Pláže – ačkoliv je podzim a většina turistů ve svých domovech, pláže jsou nyní mnohem prázdnější, krásnější a potěší oko nejednoho člověka. Vhodné pro fotografy! Navíc je moře stále ještě poměrně teplé.

Tak neváhejte, přijeďte a poznávejte Mallorku!

Váš tým Dovolená na Mallorce